شماره تماس سراسری: 77990129 - 021
تمامی کالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

هفت روز تضمین تعویض یا بازگرداندن کالا

شرایط و قوانین تعویض یا بازگرداندن کالا


 

واحد مدیریت ارتباط با مشتریان به منظور احترام به مشتری و ایجاد حس امنیت در خرید مشتریان گرامی فروشگاه اینترنتی استوا، روند تعویض یا بازگرداندن کالا یا انصراف از خدمت بر اساس مشکل بوجود آمده را به شرح زیر اعلام می دارد:

توجه 1: فرصت تست کالا یا خدمت در استوا در حالت کلی به مدت 7 روز می باشد. محصولات مصرفی و مواد غذایی یا محصولاتی که قیمت آنها توسط نوسان های بازارهای مالی تعیین می شوند و خارج از اختیار تامین کننده می باشند یا خدمات و محصولاتی که به صورت اختصاصی برای یک مصرف کننده بخصوص به صورت شخصی تهیه و ارسال می گردد و یا محصولاتی که به سرعت قابلیت فاسد شدن و خرابی دارد یا نوارهای صوتی و تصویری، نرم افزار های رایانه ای بسته بندی شده که توسط مصرف کننده باز شده باشند یا روزنامه، نشریه و مجلات مطابق با تعریف قانون مطبوعات و یا کلیه محصولاتی که از نظر فیزیکی باید به صورت سالم به دست مشتری برسند و دارای گارانتی سلامت فیزیکی می باشند و مواردی دیگر از این قبیل، شامل مهلت تعویض یا بازگرداندن کالا نمی شوند. همچنین محصولاتی که به صورت هدیه برای مشتریان گرامی ارسال می گردد و قیمت آن صفر محاسبه می گردد، شامل مهلت تعویض یا بازگرداندن کالا نمی شوند. محصولاتی که نیاز به مهلت تست دارند مشمول مهلت تعویض یا بازگرداندن کالا می شوند.

1. مشاهده اشکالات فنی:

در صورتی که هر گونه اشکال فنی در کالای دریافت شده مشاهده شود، مشتری می تواند حداکثر تا 7 روز  پس از دریافت کالا، آن را از طریق شماره تلفن یا ایمیل مشخص شده در صفحه تماس با ما و یا گزینه "درخواست تعویض یا بازگرداندن کالا" در ذیل محصول خریداری شده در ناحیه کاربری، به خدمات پس از فروش استوا اعلام نماید. در صورت بررسی و تایید اشکال فنی توسط کارشناسان استوا، کالا تعویض و یا در صورت امکان استوا و همچنین تمایل مشتری جایگزین خواهد شد.

لطفا برای بازگرداندن کالای دریافت شده دارای اشکال فنی به استوا، آن را همراه با همه لوازم متعلق به آن و فاکتور ارائه شده به صورت کامل بسته بندی کنید و سپس به استوا ارسال نمایید. در غیر این صورت تا تکمیل موارد ذکر شده، اقدامی از سوی استوا صورت نخواهد گرفت.

تذکر 1: اشکالات فنی و ظاهری که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، مشمول این خدمت نمی گردد. این اشکالات ممکن است در اثر نصب و تنظیمات نادرست، حمل و نقل و کاربرد غیر معمول و استفاده متفاوت از توصیه تولید کننده کالا رخ دهد.

پس از مشخص شدن وضعیت کالا یا خدمت توسط کارشناسان استوا و از هنگام دریافت آن توسط استوا، حداکثر تا 72 ساعت کاری، مبلغ باقیمانده به حساب مشتری واریز خواهد گردید.

هزینه های ارسال کالا در صورتی که اشکال فنی تایید شود، بر عهده استوا می باشد. همچنین مسئولیت کالا در صورت ارسال مشتری به استوا، بر عهده مشتری می باشد.

2. مشاهده مغایرت ظاهری یا فنی:

در صورتی که هر گونه مغایرت ظاهری یا فنی در کالای دریافت شده با کالای درخواستی مشاهده شود، مشتری می تواند حداکثر تا 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، آن را از طریق شماره تلفن یا ایمیل مشخص شده در صفحه تماس با ما و یا گزینه "درخواست تعویض یا بازگرداندن کالا" در ذیل محصول خریداری شده در ناحیه کاربری، به خدمات پس از فروش استوا اعلام نماید. در صورت بررسی و تایید مغایرت ظاهری یا فنی توسط کارشناسان استوا و به شرط اینکه کالا در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد و از آن استفاده نشده باشد، کالا تعویض و یا در صورت امکان استوا و همچنین تمایل مشتری جایگزین خواهد شد.

تذکر 2: در صورتی که امکان درک مغایرت ظاهری یا فنی بدون باز کردن بسته بندی وجود داشته باشد، در صورتی به درخواست مشتری رسیدگی خواهد شد که کالا از حالت بسته بندی اولیه خود خارج نشده باشد و پلمپ باشد.

توجه 2: وب سایت استوا تلاش می کند، اطلاعات مربوط به هر کالا یا خدمتی را به صورت موشکافانه و دقیق منتشر نماید ولی در صورت وجود اطلاعات نادرست مربوط به هر کدام از کالاها یا خدمات، ضمن پوزش، هرگونه مسئولیتی را از خود سلب می نماید؛ به همین منظور، به بازدیدکنندگان سایت توصیه می شود برای کسب اطلاعات موثق در مورد کالاها و خدمات، به وب سایت رسمی شرکت های تولیدکننده و ارائه دهنده این کالاها و خدمات مراجعه فرمایند.

لطفا برای بازگرداندن کالای دریافت شده دارای مغایرت ظاهری یا فنی به استوا، آن را همراه با همه لوازم متعلق به آن و فاکتور ارائه شده به صورت کامل بسته بندی کنید و سپس به استوا ارسال نمایید. در غیر این صورت تا تکمیل موارد ذکر شده، اقدامی از سوی استوا صورت نخواهد گرفت.

 پس از مشخص شدن وضعیت کالا یا خدمت توسط کارشناسان استوا و از هنگام دریافت آن توسط استوا، حداکثر تا 72 ساعت کاری، مبلغ باقیمانده به حساب مشتری واریز خواهد گردید.

هزینه های ارسال کالا در صورتی که مغایرت تایید شود، بر عهده استوا می باشد. همچنین مسئولیت کالا در صورت ارسال مشتری به استوا، بر عهده مشتری می باشد.

3. مشاهده اشکالات ظاهری، فیزیکی و یا آسیب دیدگی:

در صورتی که هر گونه اشکالات ظاهری، فیزیکی و یا آسیب دیدگی در کالای دریافت شده مشاهده شود، مشتری می تواند حداکثر تا 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، آن را از طریق شماره تلفن یا ایمیل مشخص شده در صفحه تماس با ما و یا گزینه "درخواست تعویض یا بازگرداندن کالا" در ذیل محصول خریداری شده در ناحیه کاربری، به خدمات پس از فروش استوا اعلام نماید. در صورتی که این آسیب دیدگی مربوط به شرکت حمل و نقل تحویل دهنده کالا نباشد و در صورت بررسی و تایید توسط کارشناسان استوا، کالا تعویض و یا در صورت امکان استوا و همچنین تمایل مشتری جایگزین خواهد شد.

هزینه های ارسال کالا در صورتی که آسیب دیدگی مربوط به بسته بندی اولیه استوا باشد، بر عهده استوا می باشد. همچنین مسئولیت کالا در صورت ارسال مشتری به استوا، بر عهده مشتری می باشد.

4. انصراف از خرید:

در صورتی که مشتری قبل از ارسال کالا توسط استوا، از خرید خود انصراف دهد و مراتب را بلافاصله از طریق شماره تلفن یا ایمیل مشخص شده در صفحه تماس با ما به خدمات پس از فروش استوا اعلام نماید، امکان استرداد وجه و یا تغییر سفارش در اولین ساعات اداری بعد از انصراف وجود خواهد داشت.

در صورتی که مشتری بعد از دریافت سفارش، از خرید خود منصرف شود، به شرط اینکه کالا به صورت پلمپ باقی مانده باشد و باز نشده باشد، مشتری می تواند حداکثر تا 1 روز‏، انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش استوا از طریق شماره تلفن یا ایمیل مشخص شده در صفحه تماس با ما و یا گزینه "درخواست تعویض یا بازگرداندن کالا" در ذیل محصول خریداری شده در ناحیه کاربری، اعلام نماید و حداکثر تا 7 روز، کالا را تحویل استوا دهد.

تذکر 3: مورد بالا در مورد خریدهای تکی برای هر مشتری وجود خواهد داشت و برای خریدهای بیش از یک مورد صادق نخواهد بود. همچنین در صورتی که اثبات شود، مشتری قصد سوءاستفاده از مورد بالا را دارد، استوا حق خود را در زمینه بازپس نگرفتن کالا و همینطور پیگرد قانونی، محفوظ می دارد.

لطفا برای بازگرداندن کالای دریافت شده ای که قصد دارید از خرید آن انصراف دهید یا آن را با کالای دیگری جایگزین نمایید، آن را همراه با همه لوازم متعلق به آن و فاکتور ارائه شده به صورت کامل بسته بندی کنید و سپس همراه با کالای هدیه (در صورت وجود) به استوا ارسال نمایید. در غیر این صورت تا تکمیل موارد ذکر شده، اقدامی از سوی استوا صورت نخواهد گرفت. در صورتی که کالا از حالت پلمپ خارج شده باشد و یا کوچکترین تغییری در بسته بندی اولیه اتفاق افتاده باشد، امکان استفاده از این خدمت از بین خواهد رفت.

پس از مشخص شدن وضعیت کالا یا خدمت توسط کارشناسان استوا و از هنگام دریافت آن توسط استوا و تایید پلمپ بودن کالا، حداکثر تا 72 ساعت کاری، مبلغ باقیمانده به حساب مشتری واریز خواهد گردید.

هزینه های ارسال کالا در صورتی که انصراف تایید شود، بر عهده مشتری می باشد. همینطور در صورتی که هزینه ارسال اولیه کالا از استوا به مشتری رایگان محاسبه شده باشد، این هزینه از قیمت کل محاسبه شده کالا کسر شده و مابقی به مشتری مسترد می گردد. همچنین مسئولیت ارسال کالا در صورت ارسال مشتری به استوا، بر عهده مشتری می باشد. 

5. آسیب دیدگی مربوط به شرکت حمل و نقل:

کلیه محصولات استوا بعد از بسته بندی ایمن و استاندارد به شرکت حمل و نقلی که مشتری در بخش ارسال کالا انتخاب می نماید، تحویل می گردد و مسئولیت بروز هرگونه آسیب به کالا در هنگام حمل و نقل بر عهده شرکت حمل و نقل می باشد و استوا در این شرایط هر گونه مسئولیتی را از خود سلب می نماید و تنها در صورت تایید شرکت حمل و نقل حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری مشتریان گرامی، به شرط اینکه مشتری آسیب های ناشی از حمل و نقل را حداکثر ظرف مدت 24 ساعت کاری پس از دریافت سفارش، به واحد خدمات پس از فروش استوا از طریق شماره تلفن یا ایمیل مشخص شده در صفحه تماس با ما اعلام کند، خسارت را جبران می نماید.

پیشنهاد می شود بلافاصله بعد از اینکه کالای مورد نظر را از مامور تحویل دهنده کالا دریافت کردید، آن را بررسی نمایید و در صورتی که دچار آسیب شده باشد، از قبول آن خودداری نمایید تا جهت بررسی و ارسال دوباره به استوا بازگردانده شود.

لازم به ذکر است که کالای آسیب دیده باید همراه با همه لوازم متعلق به آن و فاکتور ارائه شده و صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده کالا به صورت کامل بسته بندی شود و سپس به استوا ارسال گردد. در غیر این صورت تا تکمیل موارد ذکر شده، اقدامی از سوی استوا صورت نخواهد گرفت.

تذکر 4: در صورتی که شرکت حمل و نقل انتخاب شده، مسئولیت آسیب دیدگی کالای مورد نظر را قبول نکند، استوا اکیدا هیچ گونه مسئولیتی در این مورد را نخواهد پذیرفت.

نکات:

1. لطفا در صورت بروز هر کدام از موارد بالا، قبل از هر اقدامی با استوا از طریق از طریق شماره تلفن یا ایمیل مشخص شده در صفحه تماس با ما تماس بگیرید و بعد از تماس در صورت نیاز از گزینه "درخواست تعویض یا بازگرداندن کالا" در ذیل محصول خریداری شده در ناحیه کاربری استفاده نمایید.

2. در صورت تایید اولیه کارشناسان استوا، کالا را به همراه تمام متعلقات آن و فاکتور و همچنین کالای هدیه (در صورت وجود) و قبض رسید پستی و برگه حاوی توضیح مشکل و شماره سفارش، به صورت پلمپ و بسته بندی اولیه (در صورت الزام شرایط) بسته بندی نمایید و برای تهران توسط پیک و برای شهرستان توسط پست پیشتاز و یا به صورت حضوری به استوا ارسال نمایید.

3. لطفا از چسباندن برچسب، نوشتن هر نوع توضیحی بر روی جعبه اصلی کالا خودداری نمایید در غیر این صورت ضمانت فوق از بین خواهد رفت.

4. هر هزینه ای غیر از هزینه پیک و یا پست بر عهده مشتری می باشد. همچنین در صورت انصراف از خرید و یا آسیب دیدگی مربوط به شرکت حمل و نقل، تمام هزینه های ارسال از جمله هزینه پیک و یا پست بر عهده مشتری می باشد. پس از تایید کارشناسان استوا، هزینه پیک و یا پست در شرایطی که استوا آن را تقبل نماید، با ارسال قبض رسید مربوطه با مهر شرکت پیک یا پست به همراه کالای بازگردانده شده به استوا، به حساب مشتری واریز خواهد شد.

5. در صورتی که مشکل کالا یا مغایرت توسط کارشناسان استوا تایید نگردد، هزینه ارسال دوباره کالا و تحویل آن به مشتری، بر عهده مشتری خواهد بود.

6. در صورت بررسی و تایید مشکل کالا، مغایرت و یا آسیب دیدگی آن توسط کارشناسان استوا، کالا تعویض و یا در صورت امکان استوا و همچنین تمایل مشتری جایگزین خواهد شد و یا در صورت لزوم مبلغ مربوطه در فاکتور سفارش، ظرف حداکثر 72 ساعت کاری بعد از تایید کارشناسان استوا، به حساب مشتری بازگردانده خواهد شد. همچنین کارشناسان استوا حداکثر ظرف 48 ساعت کاری نتیجه تایید یا عدم تایید خود را اعلام خواهند نمود و ملاک اقدام استوا، نظر این کارشناسان خواهد بود. لازم به ذکر است که تعویض کالا مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت می باشد. در صورتی که مشتری کالای جایگزینی را انتخاب نماید، تفاوت قیمت کالای بازگردانده شده و کالای جدید (مبلغ مندرج در فاکتور کالا) محاسبه و قبل از ارسال تسویه خواهد شد.

7. در صورتی که در مرحله تعویض یا بازگرداندن کالا موجودی کالای مربوطه به پایان برسد و یا قیمت کالا تغییر کرده باشد، هیچ گونه حقی برای مشتری ایجاد نخواهد شد و استوا در مورد تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت هیچ گونه تعهدی ندارد و تنها بازپرداخت وجه کالا با قیمت ذکر شده در فاکتور کالای مربوطه را به مشتری تعهد می نماید.

لطفا با توجه به شرایط ذکر شده بالا، بسته خود را به نشانی دفتر ارتباط با مشتریان (فروش) مندرج در صفحه تماس با ما واحد خدمات پس از فروش ارسال فرمایید.

 

جهت هرگونه پرسش، پیشنهاد یا انتقاد، شما می توانید از صفحه پرسش ها و یا تماس با ما، پیام خود را با ما در میان بگذارید.

با سپاس